• Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i do klasy pierwszej, rok szkolny 2024/2025

• Rekrutacja  do Oddziału  Przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie informuje, iż rekrutacja do tutejszego oddziału przedszkolnego będzie się odbywać w dniach 18 marca - 29 marca 2024r.

Dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego,

Dzieci do oddziału przedszkolnego przyjmowane są na podstawie karty zgłoszenia dziecka (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Mazewie ) lub wniosku (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie).

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie przyjmowane są do oddziału przedszkolnego po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości (strona internetowa, szkoła) do 5 kwietnia 2024r.

Kartę zgłoszenia dziecka lub  wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w wyżej podanym terminie.

Karta zgłoszenia dziecka lub wniosek dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej naszej placówki

Rekrutacja  do kl. I

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie informuje, iż rekrutacja do klasy pierwszej będzie się odbywać w dniach 18 marca - 29 marca 2024r.

Dzieci do klasy I przyjmowane są na podstawie karty zgłoszenia dziecka (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Mazewie ) lub wniosku (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie).

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie przyjmowane są do klasy I  po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości (strona internetowa, szkoła) do 5 kwietnia 2024r.

Kartę zgłoszenia dziecka lub  wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły
          w wyżej podanym terminie.

Rodzic dziecka siedmioletniego ma obowiązek, a sześcioletniego – ma prawo – do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Dzieci siedmioletnie i sześcioletnie  przyjmowane są do klasy pierwszej szkoły podstawowej obwodowej z urzędu  na podstawie karty zgłoszenia

Dzieci 6-letnie mają prawo do rozpoczęcia edukacji szkolnej- na podstawie karty zgłoszenia lub  wniosku rodziców, złożonego do 29 marca 2024r. pod warunkiem:

• korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej lub
          • posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej  (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).

regulamin_rekrutacji_do_oddzialu_przedszkolnego_24-25.docx

WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_Oddzialu_Przedszkolnego..odt