• O szkole

• Nasza placówka położona jest w centrum Mazewa. Na obwód naszej szkoły składają się 22 wsie. Jako budynek piętrowy szkoła została oddana do użytku 1 września 1956 roku. W październiku 2002 roku w budynku szkoły wymieniono wszystkie okna na plastikowe, wykonano termoocieplenie i wyremontowano kominy. Prace modernizacyjne budynku szkolnego i gruntowna przebudowa boiska zostały zrealizowane dzięki dużemu zaangażowaniu ówczesnej dyrektor szkoły, pani Urszuli Kowalskiej, oraz Urzędowi Gminy w Daszynie.
          Otoczenie szkoły jest doskonale utrzymane. Dysponujemy boiskiem trawiastym z wytyczoną bieżnią, przeznaczonym do gry w piłkę nożną. W maju 2003 roku powstał piękny plac zabaw z urządzeniami zabawowymi i piaskownicą, huśtawkami dla dzieci młodszych, który został zmodernizowany w 2013r.

W 2006 roku została oddana do użytku nowo wybudowana hala sportowa z zapleczem sanitarno-medycznym. Dzięki dobremu zapleczu sportowemu organizujemy liczne zawody sportowe rangi szkolnej, gminnej, powiatowej i rejonowej.

Sale dydaktyczne i klasopracownie są czyste, zadbane i wyposażone w ciekawe pomoce dydaktyczne.

Posiadamy pracownię komputerową ze stałym łączem internetowym, bibliotekę oraz świetlicę.

Od wielu lat nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy przede   wszystkim w tenisie stołowym i przełajowych wyścigach rowerowych.

W zależności od rodzaju zainteresowań naszych uczniów, proponujemy im bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych, jak m. in. :

• kółko matematyczne
          • kółko wokalno–taneczne
          • koło sportowe
          • zajęcia wyrównawcze
          • kółko teatralne
          • kółko instrumentalne

Młodzież i dorośli korzystają z hali sportowej, uczestnicząc w zajęciach:

• piłki nożnej
          • piłki ręcznej