21 marca klasy I – III wyjechały do kina Górnik do Łęczycy. Obejrzały film pt: „Dzielna Banda i tajemnica zaginionego wujka”. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Uczniowie z zaciekawieniem oglądały przygody dzieci, które pełne troski, przyjaźni a zarazem odwagi uratowały bliskich z niebezpieczeństwa. Bajka przedstawia losy bohaterów -Toma i Mary, którzy przypływają do Nowego Jorku, lecz wujek, z którym mieli się spotkać, nie pojawia się w porcie. Wyruszają więc na Dziki Zachód, by go odnaleźć. Wraz z nowymi przyjaciółmi stają do walki z gangiem poszukiwaczy złota, by uratować swoich bliskich. Film uczy empatii i wrażliwości społecznej, akceptacji i tolerancji, odwagi i samodzielności, przyjaźni i wzajemnej pomocy.
Wycieczka klas 1-3 do kina
Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i do kl. I
Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie informuje, iż rekrutacja do tutejszego oddziału przedszkolnego będzie się odbywać w dniach 17 marca - 31 marca 2025r.
Dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego,
Dzieci do oddziału przedszkolnego przyjmowane są na podstawie karty zgłoszenia dziecka (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Mazewie ) lub wniosku (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie).
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie przyjmowane są do oddziału przedszkolnego po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości (strona internetowa, szkoła) do 5 kwietnia 2025r.
Kartę zgłoszenia dziecka lub wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w wyżej podanym terminie.
Karta zgłoszenia dziecka lub wniosek dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej naszej placówki
Rekrutacja do kl. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie informuje, iż rekrutacja do klasy pierwszej będzie się odbywać w dniach 17 marca - 31 marca 2025r.
Dzieci do klasy I przyjmowane są na podstawie karty zgłoszenia dziecka (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Mazewie ) lub wniosku (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie).
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Mazewie przyjmowane są do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości (strona internetowa, szkoła) do 5 kwietnia 2025r.
Kartę zgłoszenia dziecka lub wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły
w wyżej podanym terminie.Karta zgłoszenia dziecka lub wniosek dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej naszej placówki
Rodzic dziecka siedmioletniego ma obowiązek, a sześcioletniego – ma prawo – do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej
Dzieci siedmioletnie i sześcioletnie przyjmowane są do klasy pierwszej szkoły podstawowej obwodowej z urzędu na podstawie karty zgłoszenia
Dzieci 6-letnie mają prawo do rozpoczęcia edukacji szkolnej- na podstawie karty zgłoszenia lub wniosku rodziców, złożonego do 31 marca 2025r. pod warunkiem:
- korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej lub
- posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).
Dokumenty do pobrania dostępne również w zakładce Rekrutacja.
deklaracja_o_kontynuacji_przygotowania_przedszkolnego_25-26.docx
Karta_zgloszenia_dziecka_do_klasy_I__25-26.odt
wniosek_o_przyjecie_(spoza_obwodu)_2025.odt
karta_zgloszenia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_25-26.odt
Dla naszych Pań...
Tradycją w naszej szkole jest uroczyste obchodzenie Święta Kobiet. W piątkowe przedpołudnie specjalnie dla naszych Pań oraz uczniów i pracowników szkoły wystąpili chłopcy w programie artystycznym przygotowanym przez Pana Jacka Pietrzykowskiego. W programie prócz życzeń znalazły się elementy historyczne ukazujące doniosłe osiągnięcia płci pięknej. Panie zostały obdarowane drobnymi upominkami zorganizowanymi przez męską część kadry i pracowników szkoły.
20
Warsztaty zorganizowane w czasie ferii zimowych w naszej szkole.
Podczas ferii w naszej szkole nie można było się nudzić!
W pierwszym tygodniu zostały zorganizowane w naszej szkole trzydniowe zajęcia dla dzieci z klas 0-4. W poniedziałek odbył się wieczór filmowy, który był doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych filmów i do wspólnego spędzenia czasu. We wtorek i w środę czekały na dzieci przygotowane zajęcia plastyczne, kulinarne oraz sportowe.
Nasi starsi uczniowie z klas 4-8 w trakcie ferii mogli uczestniczyć w przygotowanych rozgrywkach gier strategicznych. Tradycyjnie w ruch poszły szachy oraz "Łosie i Jelenie Józefiny". Nowością była gra "W 5 kamyczków". Prostota zasad i możliwość zagrania tym co się ma pod ręką sprawiła, że gra ta zdobyła dużą popularność. Uczniowie poprzez zabawę mogli ćwiczyć szare komórki.
W drugim tygodniu ferii zimowych uczniowie z klas 4-8 mogli wziąć udział w zorganizowanych zajęciach sportowych na hali. W naszej szkole odbył się również Halowy Turniej Piłki Nożnej "Prowadź tryb życia sportowy, będziesz silny i zdrowy", w którym rywalizowały drużyny: SP Stara Sobótka, SP Mazew, SP Daszyna. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za determinację i wspaniałą postawę!
Tegoroczne warsztaty w naszej szkole można bez wątpienia uznać za udane. Dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń i dużo świetnej zabawy.
Do zobaczenia za rok!
4434234949
Przedstawiamy krótką wideorelację z warsztatów zorganizowanych w trakcie ferii w naszej szkole. Dalsza część w formie zdjęć ze wszystkich zajęć już niebawem.
Bezpieczne ferie
- 3
W trosce o naszych uczniów w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią policjantką, które dotyczyło bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniała zasady postępowania i uświadomiła dzieci, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu.Ferie zimowe to okres, kiedy uczniowie mają dużo wolnego i spędzają czas, korzystając z uroków zimy, jak i przed komputerem. Dlatego też nasi uczniowie zostali uświadomieni, jak powinno wyglądać bezpieczne i zdrowe korzystanie z urządzeń multimedialnych oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą uzależnienie od multimediów.Policjantka zakończyła spotkanie, życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Polska język, trudna język...
- 15
W dniach 12-14 lutego 2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowe Dni Języka Ojczystego.
Na lekcjach, szczególnie języka polskiego, uczniowie rozmawiali o potrzebie dbałości o nasz język narodowy. Dzieci przypomniały sobie o ty, że każdy kto poprawnie i ładnie mówi oraz pisze jest patriotą. Zwrócono też uwagę na konieczność używania w piśmie znaków diakrytycznych.
Przebieg tych dni był następujący:
1. 12 lutego - Konkurs ortograficzny dla klas IV-VIII (I miejsce - Lena Grabarczyk z kl. V, II - Nikola Gołębiewska z kl. IV);
2. 13 lutego - Konkurs ze znajomości związków frazeologicznych - Mistrz Języka Ojczystego (I miejsce - Dominik Rydczak z kl. VIII, II miejsce - Przemysław Gierańczyk). W tym dniu nauczyciele losowali łamańce językowe i musieli je starannie przeczytać. Nie było to łatwe zadanie, ale nauczyciele mu sprostali. Otrzymali znaczki "Mistrz Języka Ojczystego". Oczywiście nie obyło się bez śmiechu.
3. Na korytarzu została umieszczona gazetka, dzięki której uczniowie mogli przeczytać dlaczego na świecie obchodzony jest taki dzień. Znalazły się też na niej różne ciekawostki o naszym języku.
Uczniowie zostali uświadomieni, że muszą dbać o język ojczysty. Staranna polszczyzna, język ogólnonarodowy, język literacki to wizytówka każdego Polaka i jedyna nadzieja na przetrwanie starannej polszczyzny.
Spektakl pt. ,,Feliks – Mądra Mrówka”
- 5
Dnia 04. 02. 2025 r. uczniowie klas 0 – 3 wybrali się do Kutna, gdzie w Kutnowskim Domu Kultury obejrzeli spektakl Teatru Wrocławskiego In – Art pt. ,,Feliks – Mądra Mrówka”. To historia o niegrzecznym chłopcu, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca wśród rówieśników. Chłopiec kłamie, rozrabia, nie chce sprzątać, a jego zapracowani rodzice nie mają dla niego czasu. Znudzony i sfrustrowany, zaczyna pastwić się nad małymi zwierzątkami – zamyka owady w słoikach. Pewnego dnia łapie do słoika mrówkę i przynosi ją do domu, planując kolejne "eksperymenty". Gdy chce otworzyć słoik, mrówka nagle powiększa się do jego rozmiarów. Okazuje się jednak, że to chłopiec zmniejszył się do rozmiarów owada, przez co pozna ekosystem zwierząt żyjących na łące. Tak zaczyna się niezwykła podróż do świata Feliksa - mądrej mrówki, który postanawia pokazać chłopcu dobrą drogę. W trakcie tej przygody spotykają Królową Pszczół, która uczy mądrości oraz Motyla o pięknym sercu. Chłopiec przeżywa również chwile grozy, gdy zostaje zaatakowany przez ogromną ludzką rękę, odzwierciedlającą jego własne okrutne zachowania wobec owadów. W tej magicznej podróży, pełnej pouczających spotkań z różnorodnymi postaciami odzwierciedlającymi dobre postawy, chłopiec zrozumie swoje błędy. Zmieniony wraca do swojego świata, zdobywając sympatię kolegów i odkrywając, jak ważne są dobre zachowania i szacunek wobec innych istot. To nie tylko spektakl pełen emocji i przygód, ale także ważna lekcja dla młodych widzów o empatii, szacunku i odpowiedzialności. Sposób przekazu tych ważnych informacji wywarł duży wpływ na naszych uczniów, a sądząc po opisywanych przez nie wrażeniach można wywnioskować, że spektakl bardzo im się podobał i sprawił ogromną radość.
Bawmy się!
- 76
31 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez, dlatego też na stałe wpisuje się w naszą szkolną tradycję. Gdy o godzinie 9 zabrzmiały pierwsze takty muzyki, na udekorowanej hali sportowej zebrały się dzieci w kolorowych strojach karnawałowych. Cała społeczność szkolna włączyła się do wspólnej zabawy. Wielu atrakcji i radości dostarczyli dzieciom zaproszeni przez Radę Rodziców animatorzy. W trakcie zabawy były pociągi, konkursy, kółeczka i tańce w parach. Uczniowie mogli również skorzystać z sesji zdjęciowej przygotowanej przez animatorów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.Dziękujemy serdecznie rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy włożyli wiele trudu i zaangażowania, aby ten dzień pozostał na długo w pamięci naszych uczniów.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Gramy i śpiewamy dla babć i dziadków.
- 47
Dnia 22.01.2025 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W te dni wszystkie babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
Uczniowie klas 0-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń, przygotowali piękną uroczystość. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne oraz wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.
Obecny na uroczystości Pan Dyrektor podziękował artystom za przygotowanie występu, jak również złożył serdeczne życzenia zaproszonym gościom.
Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Konkurs recytatorski ,,Zimowe spotkania z poezją”
- 27
W naszej szkole jest już tradycją organizowanie konkursów recytatorskich.
W dniu 13.01.2025r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski ,,Zimowe spotkania z poezją”.
Celem konkursu było zachęcenie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością, rozwijanie zdolności recytatorskich i wzbogacanie wiedzy na temat charakterystycznych cech zimy.
W jury zasiadły następujące osoby: Pan Dyrektor Romuald Szmaja, Pani Lidia Pierzgalska i Pani Alicja Tomczak. Komisja oceniła dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, odpowiednią interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
W konkursie wzięło udział aż 23 uczniów z klas 0-3. Komisja wyłoniła laureatów I, II, III miejsca oraz przyznała 4 wyróżnienia.
I miejsce zajął Gabriel Kołodziejski z klasy 1, który zaprezentował wiersz ,,Wieczór wigilijny”.
II miejsce zajęła Laura Jóźwiak z oddziału przedszkolnego, która zaprezentowała wiersz ,,Zła zima”.
III miejsce zajęła Michalina Stefaniak z klasy 3, która wyrecytowała wiersz ,,Dziesięć bałwanków”.
Wyróżnienia zostały przyznane:
Wojciechowi Lewandowskiemu ,,Gwiazdka”, Wiktorii Sokołowskiej ,,Kolorowy Śnieg”, Amelii Kornackiej ,,Bałwanek” i Kornelii Retkowskiej ,,Zapomniana zima”.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych prezentacji. Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” .
W dniu 13.01.2025r. odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny.
W konkursie ,, Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” wyłoniono 12 zwycięzców. Dzieci które otrzymały wyróżnienia to:
- z oddziału przedszkolnego: Monika Szadkowska, Lena Kaczkowska i Stanisław Pichalak.
- z klasy pierwszej: Mikołaj Kulesza, Błażej Benewenturski i Martyna Szadkowska.
- z klasy drugiej: Krzysztof Stolarczyk, Zuzanna Kulesza i Antoni Pichalak.
- z klasy trzeciej: Maria Zagajewska, Michalina Stefaniak i Wojtek Olejniczak.
Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i komisja miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Nasza stolica taka piękna...
- 81
Szczęśliwego 13 dnia stycznia 2025 roku odwiedziliśmy Warszawę. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Odwiedziliśmy kilka ważnych miejsc w tym obiekcie (trybuny, sale konferencyjne, szatnie piłkarzy, strefy kibica). Ten potężny obiekt zawiera także inne pomieszczenia i hale już nie do końca związane ze sportem. PGE Narodowy wykorzystuje te powierzchnie do prezentacji różnych wystaw. W naszym przypadku była to wystawa klocków LEGO, gdzie oprócz oglądania można było w specjalnej strefie układać z klocków różne własne konstrukcje. Następnie przespacerowaliśmy się po parku łazienkowskim, gdzie mogliśmy oprócz pałacu zobaczyć piękne pawie, będące ozdobą parku. Kolejnym punktem naszej wycieczki był budynek Sejmu Rzeczypospolitej przy ulicy Wiejskiej. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat działania wyższej i niższej izby parlamentu. Ostatnim punktem był Królewski Ogród Światła przy Pałacu Wilanowskim. Po zmroku natknęliśmy się tam na przepiękne iluminacje. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Polecamy odwiedzić te miejsca chociaż zdajemy sobie sprawę jak wiele jeszcze innych atrakcji kryje nasza stolica.
Jasełka w naszej szkole.
- 49
Coroczne jasełka to tradycja naszej szkoły. Nie inaczej było w tym roku. W czwartek, 19 grudnia mogliśmy uczestniczyć w niezwykle pięknym wydarzeniu, które w cudowny sposób wprowadziło nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu młodzieży naszej szkoły to zawsze majstersztyk – zarówno gry aktorskiej, jak i przekazanego przesłania. O tym, z ogromną przyjemnością, mogli się przekonać uczestnicy Bożonarodzeniowego spotkania również w bieżącym roku.
W pięknie udekorowanej hali sportowej zebrali się: Dyrektor Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oddział w Daszynie Pani Renata Pracka, ksiądz proboszcz Stanisław Mordoń, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Daszyna Pan Robert Modrzyński, Kierownik Publicznej Biblioteki w Mazewie Pani Bożena Józwiak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Otto, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie Pan Romuald Szmaja, uczniowie, rodzice i dziadkowie naszych uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Mazewie przenieśli wszystkich w czasy sprzed 2000 lat i umiejętnie połączyli to z duchem współczesności. Abyśmy, najgłębiej jak to możliwe, odczuli sens Bożego Narodzenia.
Tegoroczne przedstawienie przygotowywane zostało przez uczniów pod opieką pani Alicji Tomczak, Ewy Witczak i Żanety Kawczyńskiej. W przygotowania zaangażowani byli wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uroczystość uświetnił występ chóru pod przewodnictwem p. Żanety Kawczyńskiej.
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły mogła podziwiać również lokalna społeczność 21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Daszynie.
Zaangażowanie naszych młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Nasi najmłodsi w Krainie Świętego Mikołaja.
- 50
3 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z Małego Przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, po czym wybrały się na spacer ,,Bajkową ścieżką”, gdzie miały okazję przypomnieć sobie swoje ulubione bajki oraz obejrzeć figury bohaterów, o których opowiadał Czerwony Kapturek. Następnie przedszkolaki zwiedziły dom Świętego Mikołaja i spotkały się z samym Mikołajem w sali Tronowej Świętego Mikołaja. Zobaczyły, jak wygląda sala, w której Mikołaj odpisuje na listy dzieci i rozdaje prezenty. Dzieci bawiły się na krytym placu zabaw, korzystając ze zjeżdżalni, basenów z kulkami i innych atrakcji.Wycieczka była bardzo wyczekiwana przez dzieci i sprawiła im wiele radości.
Wycieczka klas I - III do Łodzi.
- 6
09 grudnia uczniowie klas I - III wybrali się do Sali zabaw Ancymondo w Zgierzu. Na miejscu na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji: trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z kulkami i tunele. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną dzieci, ale także stanowiła doskonałą okazję do radosnej zabawy. Dwie godziny szalonej zabawy minęły bardzo szybko. Tego samego dnia dzieci odwiedziły teatr Piccolo w Łodzi. Oglądały przedstawienie "Bałwankowa Kraina". Celem wizyty w teatrze było rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Prawdziwa scena, oprawa muzyczna oraz ciekawe kostiumy przyciągnęły uwagę dzieci i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.
Zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów
- 9
Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w zbiórkę karmy organizowaną przez OSP w Jarochowie. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce darów oraz poprawa standardu zwierząt przebywających w schronisku. Koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski.
W celu przekazania darów oraz uwrażliwiania na krzywdę bezdomnych zwierząt, delegacja ze Szkoły Podstawowej w Mazewie, w asyście OSP Jarochów i Szkoły Podstawowej w Daszynie wybrała się na wycieczkę do azylu w Żychlinie „Cztery Łapy”. Na miejscu, szkolną delegację powitał pracownik azylu, który opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, o codziennej pracy w takim miejscu. Uczniowie wybrali się na spacer czworonogami, który dostarczył wielu doznań.
Wszystkim dobroczyńcom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.
Konkurs Recytatorski' Mały OKR'
11 grudnia 2024 roku odbył się, organizowany przez Dom Kultury w Łęczycy Konkurs Recytatorski "Mały OKR". Celem konkursu było pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji, oraz krzewienie zamiłowania do literatury pięknej.
Pięcioro z naszych uczniów reprezentowało szkołę w wymienionym wyżej konkursie. Dzieci nie tylko świetnie opanowały tekst, ale ukazały również swoją interpretację wiersza. Jury oceniało zmagania dzieci z różnych szkół. Było to jednak ogromnym wyzwaniem, ponieważ uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom. Pomimo tego, że naszej reprezentacji nie udało się zająć miejsca, konkurs dostarczył uczniom wielu wrażeń i chęci do dalszego rozwoju.
Andrzejkowej zabawy czas...
- 5
Andrzejki to czas, w którym królują wróżby i zabawy. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę andrzejkową dla wszystkich klas. Tego typu wydarzenia sprzyjają integracji uczniów. Szaleństw, radości oraz śmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal.
Dzień Misia...
- 27
25 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z Małego Przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z dziećmi do szkoły. Misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tym niezwykłym pluszakiem. Dzieci poznały historię powstania zabawki oraz dowiedziały się dlaczego cieszy się ona tak ogromną sympatią zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Następnie każde dziecko mogło wykonać swój własny drewniany breloczek w kształcie niedźwiadka. Przedszkolaków odwiedził również niezwykły gość - Duży Pluszowy Miś, którego dzieci zaprosiły do wspólnego tańca. To był wyjątkowy dzień, pełen ciepła i dobrej zabawy – misie na pewno czują się u nas jak w domu!
Archiwum Aktualności