• Spektakl "Włącz emocje"

• Uczniowie klas 0 i VI wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym „Włącz emocje”. Przedstawienie pokazało uczniom, że emocje odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Informują nas też o tym, co się z nami dzieje, mówią o naszych potrzebach, ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Na to, czy emocje się pojawią, nie mamy wpływu, nie mamy też kontroli nad ich pojawieniem się, mamy natomiast możliwość wyboru sposobu ich przeżywania. Uczniowie w zabawnym przedstawieniu mogli rozpoznawać i nazywać swoje uczucia. Umiejętność ta jest ważna od najmłodszych lat ." Włącz emocje!" to spektakl, który wywołał wiele uczuć. Pokazał też uczniom, że nie ma złych i dobrych emocji. Są tylko przyjemne lub nie, ale ważne jest, aby przeżywać wszystkie, które pojawiają się u nas we właściwy sposób.

Nowa galeria Spektakl "Włącz emocje" została dodana do albumu fotograficznego

• Wesołych świąt

• Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do  życia wiosny i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
            oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób

życzy Rada Rodziców

• Realizacji programu „Laboratoria przyszłości”

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie prosi o przesłanie ofert na zakup niżej wymienionego sprzętu w ramach realizacji programu „Laboratoria przyszłości”:

• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
            • Mikrokontrolerów z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
            • Sprzętu do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie, statywy (tripod, gimbal) etc.)
            • Stacji lutowniczych (do mikrokontrolerów)
            • Gogli rzeczywistości wirtualnej wraz z oprogramowaniem, akcesoriami, licencją etc.
            • Zestawu do nauki kodowania.
            • Wizualizera.

Na oferty od podmiotów oczekujemy do 22 kwietnia 2022 roku.

• Warsztaty -„EKO-TORBY"

• EKO- TORBY

Rola wychowawcza edukacji ekologicznej polega między innymi na kształtowaniu wrażliwości o środowisko naturalne, a także na rozbudzaniu chęci działania na rzecz przyrody.  W związku z powyższym, w kwietniu uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I - III uczestniczyli w warsztatach pt. „EKO-TORBY”. Wychowankowie samodzielnie ozdabiali bawełniane torby, tworząc oryginalne wzory. Wszyscy świetnie się bawili, mogąc jednocześnie zadbać o naszą Ziemię ograniczając zużycie jednorazowych opakowań.

Nowa galeria Warsztaty -„EKO-TORBY" została dodana do albumu fotograficznego

• Warsztaty wielkanocne

• Warsztaty plastyczne - Wielkanoc

Ważną czynnością polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jaj, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję nauczyciel plastyki zorganizował Warsztaty Wielkanocne.

Uczniowie mieli zakupione figurki gipsowe o tematyce wielkanocnej. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Podczas wykonywania prac dzieci mogły utrwalić jakie są symbole wielkanocne i jaka jest ich historia. Zarówno prowadzący jak i dzieci mieli możliwość opowiedzenia o tradycjach i zwyczajach świątecznych, które są u nich w domach i ich regionach.

Nowa galeria Warsztaty wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego