• Jasełka w naszej szkole

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Z drugiej strony sceny stał anielski chór. Dzięki niemu występy przeplatane były  kolędami i pastorałkami. Do tego efektowne stroje. Widzowie poczuli świąteczny klimat.

Do wspólnego kolędowania włączyli się także uczniowie z Ukrainy, uczniowie klasy I, nauczyciele i rodzice.

Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Po występie głos zabrał dyrektor szkoły, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia oraz zaproszeni goście.

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klas: IV, V, VI i VIII pod opieką pani Alicji Tomczak. W przygotowanie dekoracji włączyli się wszyscy pracownicy szkoły.

Nowa galeria Jasełka w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego