• Dzień pluszowego misia.

• Dzień Misia "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, najlepszy przyjaciel małych i dużych odwiedził naszych młodszych uczniów. Dzieci z oddziału przedszkolnego dla 6-latków mogły przynieść swojego ulubionego przyjaciela do szkoły, który towarzyszył im podczas zabaw, tańców oraz prac plastycznych. Dzieci miały okazję również zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce, a na koniec zajadały się tym co misie lubią najbardziej czyli miodem. Dzieci z klas I-III oraz z grupy 3,4 oraz 5-latków jak na przyjaciół misia przystało z radością powitały ogromnego pluszaka, mogły się do niego przytulić oraz zrobić pamiątkowe wspólne zdjęcie. Jak widać na poniższych fotografiach nie tylko dzieci mają sentyment do pluszowego misia. Moda na niego nigdy nie przeminie pomimo otaczających nas coraz nowocześniejszych zabawek, bo " czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Nowa galeria Dzień pluszowego misia. została dodana do albumu fotograficznego

• Nasi uczniowie w stolicy - wycieczka do Warszawy.

• Dnia 18 listopada 2022r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Oprowadzała nas po nim pani przewodnik, która opowiadała  jak wyglądało życie na zamku, do czego służyły konkretne pokoje i przedmioty. Przybliżała nam też historię królów, którzy tam mieszkali. W zamku było bardzo dużo obrazów i stylowych mebli. Uwagę zwracało dużo zdobień wykonanych w złotym kolorze.

Po wizycie w Zamku pieszo - razem  z przewodniczką - zwiedzaliśmy Warszawę. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca na Starym Mieście, które przykuwają uwagę turystów. Pod opieką Pani przewodnik dzieci zobaczyły Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan – część starych murów obronnych Warszawy, Pomnik Małego Powstańca i Dzwon na Kanonii.

Kolejnym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na 30 piętro i z tarasu widokowego mieliśmy okazję podziwiać panoramę naszej stolicy.

Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Dotarliśmy tam metrem. Była to dla nas nowość i mogliśmy stwierdzić, że jest to bardzo sprawny system komunikacji pozwalający omijać korki. W Centrum Nauki chodziliśmy sami, małymi grupami. Wszystkim bardzo się tam podobało. Miejsce to oferuje wiele atrakcji dla dzieci, inspirowało do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Po wyczerpującym spacerze po stolicy, uczniowie czas wolny spędzili w McDonald’s.

Wycieczka była bardzo udana i dobrze zorganizowana, cały czas towarzyszył nam pan pilot wycieczki, który dbał o to, aby wszystko przebiegło sprawnie. Żadna klasa nie sprawiała problemów. Dzieci zobaczyły wiele interesujących miejsc oraz zrobiły sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy naszą stolicę.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Malwina Moruzgała, Ewa Witczak, Iwona Piątkowska, Krzysztof Lipczyński, Jacek Pietrzykowski.

Nowa galeria Nasi uczniowie w stolicy - wycieczka do Warszawy. została dodana do albumu fotograficznego

• Wygrajmy razem

• 17 listopada uczniom klasy drugiej i trzeciej towarzyszyły wielkie emocje sportowe. Rozegrali bowiem pięć meczów w unihokeja. Celem rozgrywek było poznanie zasad gry, rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie nawyku pozytywnej rywalizacji i przestrzeganie zasad fair play podczas gry. Uczniowie bardzo się starali i walczyli do ostatnich sił, zachowując sportowego ducha. Najważniejszy jednak był dobry nastrój i dobra zabawa. Koleżanki i koledzy potrafili wspierać i zagrzewać do walki swoje drużyny poprzez głośne okrzyki, oklaski i wymachiwanie pomponami. Wszyscy zostali zwycięzcami otrzymując ogromną dawkę radości.

Nowa galeria Wygrajmy razem została dodana do albumu fotograficznego

• Narodowe Święto Niepodległości

• W dniu 10 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W części artystycznej najpierw zaprezentowali się najmłodsi uczniowie (laureaci konkursu "Moja Ojczyzna") recytując wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci z klasy I zaśpiewały również "Piosenkę młodego patrioty". W drugiej części wystąpili uczniowie klasy VIII prezentując program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem pana Jacka Pietrzykowskiego. Nad oprawą graficzną uroczystości czuwała pani Wioletta Jamrozińska.

Poza tym o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego.

Nowa galeria Narodowe Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

• KONKURS PLASTYCZNY „PANI JESIEN” I „JESIENNY PARASOL”

•  Wraz z  powitaniem pory roku – Jesień,  został ogłoszony konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów kl. IV-VII pod tytułem „Pani jesień i jesienny parasol”. Każdy uczeń, mógł wykonać tylko jedną pracę, techniką dowolną. W pracy można było wykorzystać prawdziwe dary jesieni, np. liście, kasztany, żołędzie i tym podobne. Dzieci na lekcjach plastyki zakomponowały i przedstawiły swoje plany pracy wykorzystując zgromadzone materiały.  Naszym celem było nie tylko uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas przyrody, ale także zachęcenie do wspólnej aktywności plastycznej. Mogliśmy się przekonać, jak bardzo kreatywni i pomysłowi są podopieczni, ponieważ wykonane pracy są bardzo ciekawe i kolorowe. Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem ufundowanym przez naszą Radę Rodziców. Wszystkim dziękujemy za udział w  konkursie.

Nowa galeria KONKURS PLASTYCZNY „PANI JESIEN” I „JESIENNY PARASOL” została dodana do albumu fotograficznego