• „Laboratoria Przyszłości” – kodowanie i programowanie

• Programowanie i kodowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji dzieci. To innowacja, która uczy wielu umiejętności kluczowych: świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, w klasie II I III odbyły się zajęcia w trakcie których, uczniowie doskonalili umiejętności kodowania i programowania. Trenowali logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, decydując jak ma się przemieszczać GeniBot, aby ominąć przeszkody na macie. Wskazywali właściwe odpowiedzi za pomocą odpowiednio zaplanowanej trasy Genibota. Mieli możliwość zakodować i odkodować różne emocje, które towarzyszą nam na co dzień. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność zajęć i zwiększają motywację uczniów do nauki.

Nowa galeria „Laboratoria Przyszłości” – kodowanie i programowanie została dodana do albumu fotograficznego

• Walentynki

• W dniu WALENTYNEK można okazywać śmiało wyrazy miłości i sympatii. W tym dniu, 14 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Miłości. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Dzieci lubią okazywać sobie wyrazy sympatii, dlatego z chęcią wrzucały kartki i serduszka do kolorowego pudełka. Dziewczynki ze starszych klas roznosiły pozdrowienia. Okazało się, co było bardzo miłe, że i nauczyciele dostali serdeczne pozdrowienia. Pamiętajmy, że wyrazy szacunku, troski, empatii musimy okazywać zawsze. Kochajmy siebie, rodziców, rodzeństwo i patrzmy ma drugiego człowieka jak na bliźniego.

Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

• Zajęcia w czasie ferii zimowych w naszej szkole.

• Za nami ferie zimowe. W pierwszym tygodniu uczniowie mogli spędzić ten czas kreatywnie i wyjątkowo w naszej szkole.

29 stycznia odbył się wieczór filmowy dla uczniów z klas 0-3. Spotkanie było doskonałą okazją do obejrzenia ciekawej bajki, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Po zakończonym seansie wszyscy zgodnie stwierdzili, że można świetnie się bawić spędzając wieczór w szkole.

2 lutego uczniowie z klas 4-8 testowali zupełnie inną niż wszystkie grę "Łosie i Jelenie Józefiny", dzięki której uczniowie mogą poznać zwierzęta z różnych środowisk. Wciągająca fabuła sprawiła, że przez ponad 3 godziny nikt nawet na moment nie oderwał się od planszy. Wszystkim gorąco polecamy tę grę. Ciekawostką jest to, że gra jeszcze nie jest dostępna na rynku i nasi uczniowie byli jednymi z pierwszych w Polsce (a w sumie to i na świecie) grającymi w tę grę. Jest to gra, w której poza strategią jest także dużo elementów edukacyjnych.

31.01. oraz 01.02 i 02.02 zostały przygotowane dla uczniów warsztaty plastyczne. Pierwszego dnia dzieci barwiły sól oraz zdobiły nią obrazki. Drugiego dnia każdy mógł wykonać własnoręcznie organizer na przybory szkolne i wykonały piankową, puszystą farbę. W ostatni dzień warsztatów uczestnicy malowali porcelanowe kubki za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu farb. Na koniec czekała na nich duża dawka śmiechu przy zabawie ze sztucznym śniegiem.

31.01. gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sobótce Starej. Uczniowie rozegrali między sobą dwa spotkania towarzyskie w piłce halowej. W pierwszym meczu niestety zostaliśmy pokonani przez drużynę gości, ale już kolejny mecz wygraliśmy. Na zakończenie odbył się miniturniej z udziałem czterech mieszanych drużyn składających się z zawodników obu szkół.

Fotorelacja z przebiegu zajęć pokazuje, że wszystkie dzieci były zachwycone zajęciami i miło spędziły czas w trakcie warsztatów.

Nowa galeria Zajęcia w czasie ferii zimowych w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

• III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

• W dniu 10.01.2024r. w szkole Podstawowej w Sobótce Starej odbył się III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 uczestników z 6 szkół: Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej, Szkoła Podstawowa w Mazewie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch  grupach wiekowych podzielonych na: klasy 0-III i IV-VIII.

Jury w składzie: p. P. Frontczak – Pawłowska – dyrektor GCKB w Grabowie, p. M. Jagielski – starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Kutno oraz p. A. Kowalczyk – dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCKB w Grabowie.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII, Marcjanna Modrzyńska i Weronika Jagielska przygotowane przez p. Alicję Tomczak i p. Żanetę Kawczyńską.

Wyniki konkursu w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce  – Weronika Jagielska, SP w Mazewie

Wyróżnienie – Marcjanna Modrzyńska, SP w Mazewie

Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Uczennicom gratulujemy odwagi i talentu. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji muzycznych.

Nowa galeria III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. została dodana do albumu fotograficznego