• Konkurs recytatorski im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem"

          • 19 maja 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Szkołę Podstawową w Mazewie reprezentowała uczennica klasy VII, Maja Gierańczyk. Gratulujemy Mai pięknie wykonanej recytacji w czasie konkursu i kibicujemy dalszym sukcesom!

            Do konkursu przystąpiło 52 młodych recytatorów z klas I-VIII szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Tematem tegorocznego konkursu były utwory Władysława Broniewskiego. Jury powołane przez organizatora przyznało 3 pierwsze miejsca, 3 drugie oraz 5 trzecich miejsc. Dodatkowo przyznano 5 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe Łęczycy

            Nowa galeria Konkurs recytatorski im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem" została dodana do albumu fotograficznego

        • Warsztaty mydlarskie!
          • Warsztaty mydlarskie!

          • Warsztaty mydlarskie!

            Warsztaty mydlarskie, w których brały udział klasy I-III i oddziały przedszkolne ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

            Nasze dzieci poznały sposób wykonania mydła, rozgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny w specjalnym kotle. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych mydełek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów foremek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby kwiatowe i brokatowe, które zatapiały w swoim mydełku. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał trzy mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca.

            Nowa galeria Warsztaty mydlarskie! została dodana do albumu fotograficznego

        • Z wizytą w Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach
          • Z wizytą w Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach

          • W dniu 9 maja uczniowie klas 2, 4 i 5 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną do Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach. Dzieci zwiedziły stajnię, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Dowiedziały się między innymi, że konie wyczuwają najskrytsze ludzkie emocje.

            Pogoda była wyjątkowa, humory dopisywały i wszyscy świetnie się bawili. Przy dobrej zabawie czas mijał bardzo szybko.

            Na zakończenie spotkania dzieci własnoręcznie ubijały w słoikach masło, które następnie skosztowali z ciepłymi bułeczkami upieczonymi przez właścicielkę stadniny Panią Agnieszkę Kozanecką. Pani Agnieszka przygotowała również dla dzieci pyszne ciasto i lemoniadę.

            Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i radości z tej ciekawej lekcji przyrodniczej. Lekcja była bardzo pouczająca dzięki uprzejmości Pani Agnieszki - właścicielki stajni, na której ręce składamy ogromne podziękowania.

            Organizatorem wycieczki edukacyjnej było biuro podróży LUTUR, na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dla uczniów z klas I - V biorących udział w "Programie dla Szkół".

            Celem wycieczki była wizyta w gospodarstwie rolnym i zainteresowanie dzieci związkiem pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami, warzywami, produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach Programu dla szkół (droga „od pola do stołu”).

            Nowa galeria W Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka do Oporowa

          • 28 kwietnia uczniowie klasy I, II i III wybrały się na wycieczkę do Oporowa. W Oporowie w gotyckim zamku mieści się wspaniałe muzeum. Przyjęto nas bardzo serdecznie, oprowadzając po komnatach i zakamarkach zamku. W starannie odrestaurowanych komnatach prezentowane są zbiory obejmujące kolekcję obrazów i rzeźb, bogato zdobione meble, militaria oraz wyroby rzemiosła artystycznego. Trasa zwiedzania rozpoczynała się na parterze i obejmowała: sień wejściową, skarbczyk, salę na parterze wieży. Po wejściu na piętro mijaliśmy kolejno: mały salonik, jadalnię, salę rycerską, sypialnię. Zamek znajduje się na terenie pięknie utrzymanego parku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzealnych, na których wykorzystywali wiedzę zdobytą podczas zwiedzania zamku. W drodze powrotnej wjechaliśmy do McDonalda. Każde dziecko miało okazję samodzielnie dokonać zakupów. Wycieczka była dla uczniów bardzo ciekawym i niezwykle pouczającym doświadczeniem, dostarczyła im bardzo pozytywnych wrażeń.

            Nowa galeria Wycieczka do Oporowa została dodana do albumu fotograficznego

          • „ZIEMIA – MÓJ DOM”.

          • W poniedziałek 25 kwietnia klasy 0 -III świętowały Dzień Ziemi. Dzień ten obchodziliśmy pod hasłem „ZIEMIA – MÓJ DOM”. Obchody miały na celu: poszerzanie wiedzy uczniów na temat środowiska naturalnego i jego ochrony, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody, poszanowanie jej, kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia. Dzieci z zerówki i uczniowie z klasy I, II, III zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej. W dalszej części obchodów rozmawialiśmy z dziećmi na temat rosnącego zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości śmieci.

            Dzięki przedstawionej prezentacji zrozumieli, dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną oraz wodę. Klasy I – III brały udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy. Na zakończenie spotkania dzieci z klasy II i III odpowiadały na pytania związane z ochroną przyrody. Uczniowie klasy I oraz dzieci z zerówki brały udział w zabawach ruchowych związanych tematycznie z ekologią. Dzięki podjętym działaniom wszyscy uczestnicy spotkania uświadomili sobie, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszej planecie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co można zrobić, aby poprawić stan przyrody. Chcemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.

            Nowa galeria „ZIEMIA – MÓJ DOM”. została dodana do albumu fotograficznego

          • Lekcja biblioteczna -Światowy Dzień Ziemi.

          • 22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. Międzynarodowy Dzień Ziemi to ważne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. W związku z powyższym, klasa I wzięła udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Światowy Dzień Ziemi”. Wiodącym tematem zajęć były działania na rzecz naszej planety. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę o ekologii i ochronie środowiska, uczyli się segregować śmieci i wykorzystywać powtórnie przedmioty codziennego użytku. Na zakończenie wykonali pracę plastyczną i obiecali codziennie troszczyć się o naszą Ziemię.

            Nowa galeria Lekcja biblioteczna -Światowy Dzień Ziemi. została dodana do albumu fotograficznego

    • Galeria zdjęć

        brak danych