• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa!

Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data ta wiąże się również z istotą tego zaburzenia – trisomią 21 chromosomu, powodującą zespół wad wrodzonych u osób nią dotkniętych.

Wkładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary ludzie okazują solidarność z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

Nowa galeria Światowy Dzień Zespołu Downa została dodana do albumu fotograficznego

• Przedstawienie profilaktyczne "Bądź bezpieczny" dla kl. 0-III

• Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Obecnie klasa I jest na etapie realizacji tego programu. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali dla klas 0,II,III przedstawienie profilaktyczne pt.,,Bądź bezpieczny”. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych sposobów dbania o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Celem przedstawienia było pokazanie dzieciom jakie są zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jakie są rodzaje znaków drogowych i jak lepiej je zapamiętać. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt.,,Bezpieczeństwo na drodze”.

Nowa galeria Przedstawienie profilaktyczne "Bądź bezpieczny" dla kl. I-III została dodana do albumu fotograficznego

• Wycieczka klas I-III do Kina Górnik.

• Dnia 21 marca 2023 roku, klasy I-III wybrały się na projekcję filmu „Wróżka Zębuszka” do Kina Górnik w Łęczycy. Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i wzmacnianie więzi koleżeńskich.

„Wróżka Zębuszka” to piękny, animowany film dla całej rodziny. Główna bohaterka Violetta to sympatyczna wróżka, która udowadnia, że wszystko jest możliwe i warto spełniać swoje marzenia. Droga do sukcesu, niestety nie jest usłana różami. Wymaga wiele poświęceń. Violetta pragnie zrealizować swój życiowy cel i zostać Wróżką Zębuszką. Na drodze stoją jej jednak niezmiernie trudne testy, których nie może zdać. Zawiedziona wróżka postanawia ukraść klejnot teleportacji i przenieść się do świata ludzi, by dać dowód swoim umiejętnościom i pokazać, że potrafi doskonale poradzić sobie z obowiązkami. Szybko jednak okazuje się, że los krzyżuje jej plany. Uszkodzeniu ulega zaczarowany klejnot jednocześnie uniemożliwiając jej powrót do domu. Violetta poznaje życzliwą dziewczynkę Maxie, z którą razem zamierzają stawić czoła kłopotom i uratować naturę przed prawdziwą katastrofą.

Nowa galeria Wycieczka klas I-III do Kina Górnik. została dodana do albumu fotograficznego

D R O D Z Y          R O D Z I C E

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie informuje, iż rozpoczyna się nabór do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024. Kartę zapisu dziecka należy pobrać ze strony internetowej (w zakładce Rekrutacja) lub z sekretariatu szkoły i złożyć osobiście w sekretariacie.

Z A P R A S Z A M Y !

• "Raz do roku jest taki dzień,

który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki,

w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak co roku tego dnia panował w szkole uroczysty nastrój. Nasi panowie oraz chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Każda z Pań tego dnia mogła poczuć się wyjątkowo. Nie zabrakło słodyczy, ciepłych słów i serdecznych życzeń skierowanych do Pań tych dużych i tych małych, a cały korytarz zaczerwienił się od pięknych kwiatów rozdawanych każdej z Nich. Z kobiecych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień.

Nowa galeria Dzień Kobiet została dodana do albumu fotograficznego

• Laboraroria Przyszłości w naszej szkole.

• Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia z kodowania w klasie 2 i 3.

„Laboratoria Przyszłości”, jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• Kącik szachowy w naszej szkole

• Od kilku dni nasi uczniowie coraz bardziej rozsmakowują się w szachach. Zaczęło się od niewinnego kodu w Scratch'u który demonstrował zasady gry w szachy. Kącik na razie jest jeden, ale bedziemy temat rozwijać. Uczniom zaś gratulujemy zainteresowania "Królewską grą".