• Wycieczka edukacyjna do Łodzi

•  - EC1 - Największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki! Zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej, w której obecnie działa instytucja kultury prowadzona przez Miasto Łódź i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi.

Zbudowane w przestrzeniach ponad stuletniej elektrowni w Łodzi na nowo posyła w świat energię wiedzy! 18.000 metrów kwadratowych powierzchni, ponad 200 interaktywnych stanowisk.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 na kilku piętrach w ultranowoczesnych salach poznaliśmy tajemnice przetwarzania energii, cywilizacji, mikro i makroświata.

- Orientarium ZOO to miejsce, gdzie mieszka ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. To jedyny Ogród w Polsce, w którym można zobaczyć m.in. ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne.

Nowa galeria Wycieczka edukacyjna do Łodzi została dodana do albumu fotograficznego

• Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne „Obrona przed agresywnym psem”

• Coraz częściej słyszymy o przypadkach, gdy spokojne, oswojone, przyjazne psy niespodziewanie atakują jakieś dziecko lub dorosłą osobę. Warto więc znać podstawowe zasady samoobrony przed agresywnym psem, by poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. Chcąc przygotować naszych uczniów na takie spotkanie, w szkole zorganizowano szkolenie „Jak obronić się przed atakiem psa”, przeprowadzone przez p. Jarosława Różańskiego i jego asystenta wraz z przyjaciółmi psami „Juką” oraz „Daszką". Uczniowie poznali sygnały, jakie może wysyłać pies, kiedy jest zły i przygotowuje się do ataku. Dowiedzieli się jaką pozycję przyjąć, aby uniknąć licznych obrażeń. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie, a w szczególności psy, które były najważniejszymi bohaterami. Była to dla nich, jak i dla nauczycieli ciekawa lekcja, która przyda się w życiu, w sytuacji gdy napotkamy na swojej drodze groźnie wyglądającego psa.

Nowa galeria Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne „Obrona przed agresywnym psem” została dodana do albumu fotograficznego

• Dzień Dziecka

• Dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy. Tak było i w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i grach zespołowych. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Na zakończenie dnia był poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego