• Warsztaty mydlarskie!
          • Warsztaty mydlarskie!

          • Warsztaty mydlarskie!

            Warsztaty mydlarskie, w których brały udział klasy I-III i oddziały przedszkolne ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

            Nasze dzieci poznały sposób wykonania mydła, rozgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny w specjalnym kotle. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych mydełek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów foremek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby kwiatowe i brokatowe, które zatapiały w swoim mydełku. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał trzy mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca.

            Nowa galeria Warsztaty mydlarskie! została dodana do albumu fotograficznego

        • Z wizytą w Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach
          • Z wizytą w Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach

          • W dniu 9 maja uczniowie klas 2, 4 i 5 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną do Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach. Dzieci zwiedziły stajnię, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Dowiedziały się między innymi, że konie wyczuwają najskrytsze ludzkie emocje.

            Pogoda była wyjątkowa, humory dopisywały i wszyscy świetnie się bawili. Przy dobrej zabawie czas mijał bardzo szybko.

            Na zakończenie spotkania dzieci własnoręcznie ubijały w słoikach masło, które następnie skosztowali z ciepłymi bułeczkami upieczonymi przez właścicielkę stadniny Panią Agnieszkę Kozanecką. Pani Agnieszka przygotowała również dla dzieci pyszne ciasto i lemoniadę.

            Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i radości z tej ciekawej lekcji przyrodniczej. Lekcja była bardzo pouczająca dzięki uprzejmości Pani Agnieszki - właścicielki stajni, na której ręce składamy ogromne podziękowania.

            Organizatorem wycieczki edukacyjnej było biuro podróży LUTUR, na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dla uczniów z klas I - V biorących udział w "Programie dla Szkół".

            Celem wycieczki była wizyta w gospodarstwie rolnym i zainteresowanie dzieci związkiem pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami, warzywami, produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach Programu dla szkół (droga „od pola do stołu”).

            Nowa galeria W Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka do Oporowa

          • 28 kwietnia uczniowie klasy I, II i III wybrały się na wycieczkę do Oporowa. W Oporowie w gotyckim zamku mieści się wspaniałe muzeum. Przyjęto nas bardzo serdecznie, oprowadzając po komnatach i zakamarkach zamku. W starannie odrestaurowanych komnatach prezentowane są zbiory obejmujące kolekcję obrazów i rzeźb, bogato zdobione meble, militaria oraz wyroby rzemiosła artystycznego. Trasa zwiedzania rozpoczynała się na parterze i obejmowała: sień wejściową, skarbczyk, salę na parterze wieży. Po wejściu na piętro mijaliśmy kolejno: mały salonik, jadalnię, salę rycerską, sypialnię. Zamek znajduje się na terenie pięknie utrzymanego parku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzealnych, na których wykorzystywali wiedzę zdobytą podczas zwiedzania zamku. W drodze powrotnej wjechaliśmy do McDonalda. Każde dziecko miało okazję samodzielnie dokonać zakupów. Wycieczka była dla uczniów bardzo ciekawym i niezwykle pouczającym doświadczeniem, dostarczyła im bardzo pozytywnych wrażeń.

            Nowa galeria Wycieczka do Oporowa została dodana do albumu fotograficznego

          • Spektakl "Włącz emocje"

          • Uczniowie klas 0 i VI wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym „Włącz emocje”. Przedstawienie pokazało uczniom, że emocje odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Informują nas też o tym, co się z nami dzieje, mówią o naszych potrzebach, ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Na to, czy emocje się pojawią, nie mamy wpływu, nie mamy też kontroli nad ich pojawieniem się, mamy natomiast możliwość wyboru sposobu ich przeżywania. Uczniowie w zabawnym przedstawieniu mogli rozpoznawać i nazywać swoje uczucia. Umiejętność ta jest ważna od najmłodszych lat ." Włącz emocje!" to spektakl, który wywołał wiele uczuć. Pokazał też uczniom, że nie ma złych i dobrych emocji. Są tylko przyjemne lub nie, ale ważne jest, aby przeżywać wszystkie, które pojawiają się u nas we właściwy sposób.

            Nowa galeria Spektakl "Włącz emocje" została dodana do albumu fotograficznego

          • „ZIEMIA – MÓJ DOM”.

          • W poniedziałek 25 kwietnia klasy 0 -III świętowały Dzień Ziemi. Dzień ten obchodziliśmy pod hasłem „ZIEMIA – MÓJ DOM”. Obchody miały na celu: poszerzanie wiedzy uczniów na temat środowiska naturalnego i jego ochrony, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody, poszanowanie jej, kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia. Dzieci z zerówki i uczniowie z klasy I, II, III zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej. W dalszej części obchodów rozmawialiśmy z dziećmi na temat rosnącego zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości śmieci.

            Dzięki przedstawionej prezentacji zrozumieli, dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną oraz wodę. Klasy I – III brały udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy. Na zakończenie spotkania dzieci z klasy II i III odpowiadały na pytania związane z ochroną przyrody. Uczniowie klasy I oraz dzieci z zerówki brały udział w zabawach ruchowych związanych tematycznie z ekologią. Dzięki podjętym działaniom wszyscy uczestnicy spotkania uświadomili sobie, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszej planecie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co można zrobić, aby poprawić stan przyrody. Chcemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.

            Nowa galeria „ZIEMIA – MÓJ DOM”. została dodana do albumu fotograficznego

          • Lekcja biblioteczna -Światowy Dzień Ziemi.

          • 22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. Międzynarodowy Dzień Ziemi to ważne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. W związku z powyższym, klasa I wzięła udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Światowy Dzień Ziemi”. Wiodącym tematem zajęć były działania na rzecz naszej planety. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę o ekologii i ochronie środowiska, uczyli się segregować śmieci i wykorzystywać powtórnie przedmioty codziennego użytku. Na zakończenie wykonali pracę plastyczną i obiecali codziennie troszczyć się o naszą Ziemię.

            Nowa galeria Lekcja biblioteczna -Światowy Dzień Ziemi. została dodana do albumu fotograficznego

          • Wesołych świąt

          • Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do  życia wiosny i wiarą w sens życia.

            Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
            oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób

            życzy Rada Rodziców

          • Realizacji programu „Laboratoria przyszłości”

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mazewie prosi o przesłanie ofert na zakup niżej wymienionego sprzętu w ramach realizacji programu „Laboratoria przyszłości”:

            • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
            • Mikrokontrolerów z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
            • Sprzętu do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie, statywy (tripod, gimbal) etc.)
            • Stacji lutowniczych (do mikrokontrolerów)
            • Gogli rzeczywistości wirtualnej wraz z oprogramowaniem, akcesoriami, licencją etc.
            • Zestawu do nauki kodowania.
            • Wizualizera.

            Na oferty od podmiotów oczekujemy do 22 kwietnia 2022 roku.

          • Warsztaty -„EKO-TORBY"

          • EKO- TORBY

            Rola wychowawcza edukacji ekologicznej polega między innymi na kształtowaniu wrażliwości o środowisko naturalne, a także na rozbudzaniu chęci działania na rzecz przyrody.  W związku z powyższym, w kwietniu uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I - III uczestniczyli w warsztatach pt. „EKO-TORBY”. Wychowankowie samodzielnie ozdabiali bawełniane torby, tworząc oryginalne wzory. Wszyscy świetnie się bawili, mogąc jednocześnie zadbać o naszą Ziemię ograniczając zużycie jednorazowych opakowań.

            Nowa galeria Warsztaty -„EKO-TORBY" została dodana do albumu fotograficznego

          • Warsztaty wielkanocne

          • Warsztaty plastyczne - Wielkanoc

                Ważną czynnością polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jaj, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję nauczyciel plastyki zorganizował Warsztaty Wielkanocne. 

            Uczniowie mieli zakupione figurki gipsowe o tematyce wielkanocnej. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Podczas wykonywania prac dzieci mogły utrwalić jakie są symbole wielkanocne i jaka jest ich historia. Zarówno prowadzący jak i dzieci mieli możliwość opowiedzenia o tradycjach i zwyczajach świątecznych, które są u nich w domach i ich regionach.

            Nowa galeria Warsztaty wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

          • NIE ŚMIECIMY - SPRZATAMY, ZMIENIAMY!

          • Podczas spaceru po okolicy w poszukiwaniu wiosny zauważyliśmy, że teren wokół przystanku autobusowego jest bardzo zaśmiecony. Bez większego zastanawiania się podjęliśmy decyzję o uprzątnięciu zalegających śmieci. Zależało nam bowiem na tym, aby wiosnę powitać w czystym otoczeniu. Zaopatrzeni w ochronne rękawice, worki na śmieci oraz inny sprzęt ochoczo przystąpiliśmy do pracy. Usunęliśmy śmieci zalegające poza miejscem przeznaczonym do ich składowania. Wszyscy sumiennie pracowaliśmy. Efekty naszej pracy były natychmiast widoczne. Na wysprzątanym miejscu śmiało może rozgościć się wiosna. To była lekcja o poszanowaniu środowiska przyrodniczego. Im wcześniej wyrobimy w sobie nawyk sprzątania, utrzymania czystości wokół siebie, w domu , w klasie w otaczającym nas  środowisku przyrodniczym, tym mocniej zakorzeni się w nas poczucie odpowiedzialności za czyste i przyjazne środowisko naturalne.

            BRAWO MY !

            Nowa galeria NIE ŚMIECIMY - SPRZATAMY, ZMIENIAMY! została dodana do albumu fotograficznego

          • "Przepisujemy Tolkiena"

          • Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Przepisujemy Tolkiena" organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Wawer w Warszawie.

            Więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się, oglądając minireportaż przygotowany przez serwis Dzień Dobry TVN.

            dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/akcja-przepisujemy-tolkiena-kto-moze-wziac-w-niej-udzial-5583203

            Uczennice klasy siódmej (Maja Gierańczyk i Julia Łuczak) ręcznie przepisały i ozdobiły 102 stronę z 1 tomu "Niedokończonych opowieści" J.R.R. Tolkiena. Kaligrafia to niełatwa, ale satysfakcjonująca sztuka pięknego i estetycznego pisania. Dziewczyny świetnie sobie z tym zadaniem poradziły, a afekty ich pracy będą stanowić fragment niezwykłego i niecodziennego dzieła. Przepisana przez siódmoklasistki część, jak również prace nadesłane przez pozostałych uczestników, zostaną złożone w jedną książkę.

            Nowa galeria "Przepisujemy Tolkiena" została dodana do albumu fotograficznego

        • Witaj Wiosno!
          • Witaj Wiosno!

          • „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
            Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
            Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis.
            Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty.
            Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty.”

                                     (M. Grechuta)

              21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Po długich, ciemnych zimowych miesiącach chętnie tę porę roku przywoływano różnorodnymi zwyczajami. Za pierwszego zwiastuna wiosny uważano skowronka.

              Najbardziej znanym z ludowych zwyczajów powitania wiosny jest topienie Marzanny. Po raz pierwszy został opisany w XVI wieku przez Marcina Bielskiego. Symbolizowała wszystko, co złe – była wyobrażeniem nie tylko zimy, ale również chorób i niepowodzeń. Po unicestwieniu Marzanny złe moce zostały przepędzone. Nowe życie znów mogło rozkwitać.

            Marzanny powstają by ostatecznie pożegnać zimę – i aby tradycji stało się zadość – powinny zostać spalone i wrzucone do wody… Jednak by nie zatruwać środowiska i nie śmiecić, nie palcie i nie topcie! Stwórzcie Eko-Marzannę! Wykorzystajcie surowce ulegające recyklingowi!

          • Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi.

          • W dniu 14 marca uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII wzięli udział w wycieczce do Teatru Muzycznego w Łodzi.

            Uczniowie obejrzeli spektakl "Opowieść wigilijna" w oparciu o znany utwór Karola Dickensa.

            W spektaklu wzięli udział aktorzy z Krakowskiej Agencji Artystycznej.

            Nowa galeria Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi. została dodana do albumu fotograficznego

          • Komunikat w sprawie rekrutacji do klasy I i oddziału przedszkolnego

          • Na  podstawie Zarządzenia Nr 5/2022 Wójta Gminy Daszyna z dnia 18 stycznia 2022r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/203 do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Mazewie – Dyrektor szkoły informuje, że od dnia 14 marca 2022r. do 31 marca 2022r. w godzinach 8:00 – 15:00 rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci spoza obwodu i zgłoszenia dla dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Mazewie.

            Zgłoszenia oraz wnioski można składać przez:

            • umieszczenie zgłoszenia lub wniosku w skrzynce na korespondencję znajdującym się na budynku do szkoły (przy głównym wejściu).
            • wysłanie skanu wypełnionego i podpisanego dokumentu na adres sp_mazew@vp.pl
            • dla dzieci, które w roku szkolnym 2022/2023 będą kontynuowały naukę w oddziale przedszkolnym, należy złożyć deklarację o kontynuacji nauki w przedszkolu.

            Wnioski są do pobrania w zakładce "Rekrutacja".

          • Kółko informatyczne w ramach projektu CMI

          • Od października trzynaścioro naszych uczniów bierze czynny udział w kółku informatycznym o profilu programowania.

            Do tej pory dzięki wzięciu udziału w Grancie Centrum Mistrzostwa Informatycznego nasza szkoła wzbogaciła się o nowy router przesyłający sygnał wi-fi na halę sportową.

            Ostatnio w ramach Grantu w naszej szkole pojawiły się 3 roboty z możliwością programowania (mBot). Dzięki rozwijaniu umiejętności programowania dzieci będą mogły programować roboty, których celem będzie wykonywanie prostych zadań.

            Nowa galeria Kółko informatyczne w ramach projektu CMI została dodana do albumu fotograficznego

          • Komunikat

          • 07.01 2022r.

            Od poniedziałku 10.01.2022r. autobus szkolny bedzie przewoził dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym przed 20 grudnia 2021r.

                                                                Dyrektor Szkoły - Romuald Szmaja

          • Kiermasz świąteczny

          • W grudniu w naszej szkole odbył się kiermasz stroików zorganizowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców.

            Przez kilka dni poprzedzających wystawę uczniowie wraz z nauczycielami własnoręcznie przygotowywali piękne stroiki wykorzystując rozmaite materiały zdobnicze. Łącznie przygotowano około 50 stroików. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu przy hali sportowej.

            Zdecydowana większość stroików znalazła nowych właścicieli umilając świąteczny czas.

            Nowa galeria Kiermasz świąteczny została dodana do albumu fotograficznego

  • Galeria zdjęć

      brak danych