• Dzień Kobiet 2024

          • 8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Nasi panowie jak zwykle spisali się na medal - przygotowali zabawny występ artystyczny będący ukłonem w stronę wszystkich pań naszej szkolnej społeczności. Z okazji tego sympatycznego święta pojawiły się w naszej szkole również drobne upominki, kwiaty oraz życzenia, sprawiając, że każda z Pań i Koleżanek mogła się poczuć wyjątkowo. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

            Nowa galeria Dzień Kobiet 2024 została dodana do albumu fotograficznego

          • Turniej w "Łosie i Jelenie Józefiny"

          • Mamy to! Jesteśmy pierwsi na świecie! 29 lutego w naszej szkole odbył pierwszy na świecie turniej w "Łosie i Jelenie Józefiny". Do rozgrywek stanęło 13 naszych uczniów spośród których eliminacje wyłoniły trójkę zwycięzców: Wojciech Radziszewski (kl. V), Bartosz Dąbrowicz (kl. VI) i Maja Olejniczak (kl. VII).

            Rywalizacja była bardzo zacięta a poziom bardzo wyrównany. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne podarunki (zestaw modeliny i pisaków). Zwycięzcy otrzymali ponad to słuchawki.

            Gośćmi specjalnymi byli współtwórcy i współproducenci gry, którzy przyjechali do nas z Gdańska.

            Jesteśmy przekonani, że warto wśród młodzieży krzewić umiejętność strategicznego myślenia a gra "Łosie i Jelenie Józefiny" nadaje się do tego wręcz idealnie.

            Nowa galeria Turniej w "Łosie i Jelenie Józefiny" została dodana do albumu fotograficznego

          • „Laboratoria Przyszłości” – kodowanie i programowanie

          • Programowanie i kodowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji dzieci. To innowacja, która uczy wielu umiejętności kluczowych: świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole.

            W ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, w klasie II I III odbyły się zajęcia w trakcie których, uczniowie doskonalili umiejętności kodowania i programowania. Trenowali logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, decydując jak ma się przemieszczać GeniBot, aby ominąć przeszkody na macie. Wskazywali właściwe odpowiedzi za pomocą odpowiednio zaplanowanej trasy Genibota. Mieli możliwość zakodować i odkodować różne emocje, które towarzyszą nam na co dzień. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność zajęć i zwiększają motywację uczniów do nauki.

            Nowa galeria „Laboratoria Przyszłości” – kodowanie i programowanie została dodana do albumu fotograficznego

          • Walentynki

          • W dniu WALENTYNEK można okazywać śmiało wyrazy miłości i sympatii. W tym dniu, 14 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Miłości. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Dzieci lubią okazywać sobie wyrazy sympatii, dlatego z chęcią wrzucały kartki i serduszka do kolorowego pudełka. Dziewczynki ze starszych klas roznosiły pozdrowienia. Okazało się, co było bardzo miłe, że i nauczyciele dostali serdeczne pozdrowienia. Pamiętajmy, że wyrazy szacunku, troski, empatii musimy okazywać zawsze. Kochajmy siebie, rodziców, rodzeństwo i patrzmy ma drugiego człowieka jak na bliźniego.

            Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

          • Zajęcia w czasie ferii zimowych w naszej szkole.

          • Za nami ferie zimowe. W pierwszym tygodniu uczniowie mogli spędzić ten czas kreatywnie i wyjątkowo w naszej szkole. 

            29 stycznia odbył się wieczór filmowy dla uczniów z klas 0-3. Spotkanie było doskonałą okazją do obejrzenia ciekawej bajki, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Po zakończonym seansie wszyscy zgodnie stwierdzili, że można świetnie się bawić spędzając wieczór w szkole. 

            2 lutego uczniowie z klas 4-8 testowali zupełnie inną niż wszystkie grę "Łosie i Jelenie Józefiny", dzięki której uczniowie mogą poznać zwierzęta z różnych środowisk. Wciągająca fabuła sprawiła, że przez ponad 3 godziny nikt nawet na moment nie oderwał się od planszy. Wszystkim gorąco polecamy tę grę. Ciekawostką jest to, że gra jeszcze nie jest dostępna na rynku i nasi uczniowie byli jednymi z pierwszych w Polsce (a w sumie to i na świecie) grającymi w tę grę. Jest to gra, w której poza strategią jest także dużo elementów edukacyjnych.

            31.01. oraz 01.02 i 02.02 zostały przygotowane dla uczniów warsztaty plastyczne. Pierwszego dnia dzieci barwiły sól oraz zdobiły nią obrazki. Drugiego dnia każdy mógł wykonać własnoręcznie organizer na przybory szkolne i wykonały piankową, puszystą farbę. W ostatni dzień warsztatów uczestnicy malowali porcelanowe kubki za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu farb. Na koniec czekała na nich duża dawka śmiechu przy zabawie ze sztucznym śniegiem.

            31.01. gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sobótce Starej. Uczniowie rozegrali między sobą dwa spotkania towarzyskie w piłce halowej. W pierwszym meczu niestety zostaliśmy pokonani przez drużynę gości, ale już kolejny mecz wygraliśmy. Na zakończenie odbył się miniturniej z udziałem czterech mieszanych drużyn składających się z zawodników obu szkół. 

            Fotorelacja z przebiegu zajęć pokazuje, że wszystkie dzieci były zachwycone zajęciami i miło spędziły czas w trakcie warsztatów.

            Nowa galeria Zajęcia w czasie ferii zimowych w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

          • Zabawa karnawałowa

          • W piątek, 26 stycznia od 9.00 do 16.00, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-VIII. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. 

                     Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Towarzyszyła nam muzyka w wykonaniu pana Radka. Wychowawczynie urozmaicały tańce ciekawymi  konkursami, a zwycięzcy otrzymali w nagrodę słodki upominek. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowali swoim pociechom rodzice. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów.

            Czas zabawy szybko minął i zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swych domów.

                      Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, wychowawcom, Radzie Rodziców, pomagającym rodzicom, pracownikom obsługi, i Panu Dyrektorowi - serdecznie dziękujemy!

            Nowa galeria Zabawa karnawałowa została dodana do albumu fotograficznego

          • III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

          • W dniu 10.01.2024r. w szkole Podstawowej w Sobótce Starej odbył się III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

            W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 uczestników z 6 szkół: Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej, Szkoła Podstawowa w Mazewie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce.

            Uczestnicy rywalizowali w dwóch  grupach wiekowych podzielonych na: klasy 0-III i IV-VIII.

            Jury w składzie: p. P. Frontczak – Pawłowska – dyrektor GCKB w Grabowie, p. M. Jagielski – starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Kutno oraz p. A. Kowalczyk – dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCKB w Grabowie.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII, Marcjanna Modrzyńska i Weronika Jagielska przygotowane przez p. Alicję Tomczak i p. Żanetę Kawczyńską.

            Wyniki konkursu w kategorii klas IV-VIII:

            I miejsce  – Weronika Jagielska, SP w Mazewie

            Wyróżnienie – Marcjanna Modrzyńska, SP w Mazewie

            Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Uczennicom gratulujemy odwagi i talentu. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji muzycznych.

            Nowa galeria III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. została dodana do albumu fotograficznego

          • JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

          • Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek bożonarodzeniowych. Nie inaczej było w tym roku szkolnym, 20 grudnia 2023r. uczniowie wystawili  jasełka pod kierunkiem pani Alicji Tomczak.

            W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa. Teksty przygotowane przez uczniów mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami  wytworzyły niepowtarzalny nastrój.

            Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczności, rodziców i zaproszonych gości.

            Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom. 

                  Po części artystycznej Dyrektor szkoły – P. Romuald Szmaja oraz goście pochwalili występ młodych artystów oraz złożyli obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

            Nowa galeria JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE została dodana do albumu fotograficznego

          • Akcja charytatywna - Kartki świąteczne dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy.

          • W przedświątecznej krzątaninie pamiętaliśmy o seniorach. Nasi uczniowie, od najmłodszych do najstarszych klas, wykonali kartki z życzeniami świątecznymi dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy. Dzieci chętnie pracowały tworząc piękne prace, które otrzymał każdy senior. Wszystko po to, by przekazać radość jaką niesie za sobą Boże Narodzenie, a także by okazać należny szacunek i pamięć osobom, które często czują się samotne i opuszczone.

            Wszystkim twórcom cudownych kartek serdecznie dziękujemy za udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, dedykując słowa Stefana Wyszyńskiego:

            „ Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości…”.

          • Z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Niemojewie „Pokochaj Cztery Łapy”.

          • 9 grudnia przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Mazewie w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej z Jarochowa (za co bardzo dziękujemy), wybrali się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Niemojewie „Pokochaj Cztery Łapy”. Celem wycieczki było przekazanie zebranych darów dla podopiecznych schroniska, a także uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt.  

            Na miejscu zostaliśmy przywitani przez sympatyczną panią Katarzynę, która opowiedziała nam jak wygląda codzienna praca w schronisku i jak należy dbać o zwierzęta domowe. Po części teoretycznej, uczniowie mogli udać się na spacer z czworonogami, który sprawił dużo radości zarówno psom, jak i naszej młodzieży.

            Niestety, jak mówiła p. Katarzyna schroniska w dzisiejszych czasach są przepełnione. Na jednego adoptowanego psa przypadają cztery trafiające do schroniska. Opiekunowie bezdomnych zwierząt dokładają wszelkich starań, aby zapewnić tym istotom jak najlepsze warunki życia. Ale schronisko to NIE DOM. Pomóc zwierzętom możemy poprzez: wolontariat, spacery z psami, domy tymczasowe, pomoc rzeczową, wsparcie finansowe, adopcję psów.

            Bardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce na rzecz schroniska.

          • Akcja: „Budka dla kotka”.

          • Jesień i zima to czas, w którym warto zatroszczyć się o tych, którzy w tym okresie szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Do tego grona należy zaliczyć m.in. wolno żyjące koty. W związku z tym, nasza szkoła przystąpiła do akcji „Budka dla kotka”. Uczniowie klas 4-6 w ramach zajęć technicznych mieli możliwość wraz z rodzicami wykonać budki dla kotów wolno żyjących. Uczniowie wykazali się ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i kreatywnością. W proces tworzenia domku dla kota, nierzadko była zaangażowana cała rodzina, za co bardzo dziękujemy.

            Budki zostały przekazane organizacji „Zwierzoluby Łęczyca”, która opiekuje się wieloma kotami wolno żyjącymi na terenie miasta Łęczyca oraz pobliskich miejscowości. Domki zostaną ustawione w miejscach bytowania kociaków i z pewnością pomogą im przetrwać zimę.

            Nowa galeria Akcja: „Budka dla kotka”. została dodana do albumu fotograficznego

          • Andrzejki w klasie 2

          • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej klasie. Uczniowie losowali wróżby przepowiadające przyszłość. Spotkanie umilił przepyszny poczęstunek. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

            Nowa galeria Andrzejki w klasie 2 została dodana do albumu fotograficznego

          • Dzień Pluszowego misia

          • "Pluszowy miś, z wystawy miś

            Na spacer chciał do dzieci iść.

            A że był zuch ten dzielny miś

            Zastukał do przedszkolnych drzwi…"

            25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dla małych i dużych - Pluszowy Miś, który odwiedził naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły ten dzień śpiewem oraz zabawą z fantastycznym gościem. Dzieci dowiedziały się również, jaka jest historia tego święta i skąd się wzięła moda na misia. Poznały również zwyczaje oraz ciekawostki na temat prawdziwych niedźwiedzi. Moda na pluszowego misia nie przemija, a o tym, że kochają go nie tylko Ci najmłodsi poświadczą poniższe zdjęcia..

            Nowa galeria Dzień Pluszowego misia została dodana do albumu fotograficznego

          • Konkurs "Jesienne spotkanie z poezją"

          • 22 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas 0-3 "Jesienne spotkania z poezją". Uczestniczyło w nim 26 uczniów, którzy zaprezentowali wybrane utwory poezji dziecięcej, której tematem przewodnim była jesień. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań twórczością poetycką oraz ukazanie piękna poezji polskiej. Wyniki prezentują się następująco:

            Kategoria wiekowa:

            klasa 0 i klasa I

            Miejsce 1 Zuzanna Kulesza - klasa I

            Miejsce 2 Hubert Szczepański - klasa 0

            Miejsce 3 Wiktoria Sokołowska - klasa I

            klasa II i klasa III

            Miejsce 1 Michalina Stefaniak

            Miejsce 2 Szymon Kaczmarek

            Miejsce 3 Maja Kaczkowska

            Gratulujemy!

            Nowa galeria Konkurs "Jesienne spotkanie z poezją" została dodana do albumu fotograficznego

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          • 21 listopada w naszej szkole królował kolor żółty, a to za sprawą obchodzonego Dnia Życzliwości. Jest to bez wątpienia jedno z nietypowych świąt wywołujących pozytywne emocje. Dla wszystkich uczniów na drzwiach sal lekcyjnych zaświeciły słoneczka z życzliwymi hasłami, takimi jak: " dziękuję, że jesteś", "jesteś super", "miłego dnia", "lubię z tobą pracować". Każde dziecko otrzymało tego dnia karteczkę z miłym życzeniem bądź ciepłym słowem. Dzień Życzliwości sprzyja szkolnej i klasowej integracji oraz przypomina nam, jak wiele w codziennych relacjach znaczy serdeczny gest, uśmiech lub dobre słowo. Pamiętajmy: bycie uprzejmym nic nie kosztuje. Wierzymy, że pozytywny promyk energii, którym podzielimy się z innymi, wróci do nas z nawiązką!

            Nowa galeria DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

  • Galeria zdjęć

      brak danych